Yanaklarınızdaki Yağı Eritmek İçin Yapmanız Gerekenler

yanak yağı

Tombul yanaklarınız varsa, bundan hoşlanmayabilirsiniz. Yüz hatlarınızı daha keskin, daha uzun ve daha ince gösterecek bihektomi veya çene hattı gibi dokunuşlar yaptırmak istemiyorsanız önerilerimizi düzenli olarak uygulayarak yanaklarınızdaki yağları eritebilirsiniz.yanak yağı

İşte yanaklarınızdaki şişmeye yardımcı olacak ipuçları! Öncelikle yanaklarınızdaki yağ ve şişliklerden kurtulmak için diyetinizde değiştirebileceğiniz önemli detayları ele alalım.

Tuz yemeyin.

Tuzlu yiyecekler yerken yüzünüzün kabarık olduğunu fark ediyor musunuz? Eğer bir gün patates cipsi yudumlarken sivilcelere ve yuvarlak yüze merhaba dediyseniz, sebebinin tuz olduğunu bilin. Çünkü gıdalardan vücudunuza eklediğiniz aşırı tuz miktarı su tutulmasına neden olur. Buna bir tür ödem diyebiliriz. Bunu önlemek için tuz alımınızı kontrol edebilirsiniz.

Karbonhidrat ve şeker alımınızı azaltın.

Aşırı karbonhidrat ve şeker tüketimi daha fazla yağ anlamına gelir. Bu yağlar hem vücudunuza hem de yüzünüze ağırlık verir. Bu nedenle karbonhidrat ve şeker alımınızı en aza indirerek kilo alımını engelleyebilir, fazla kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız bunlardan kurtulabilirsiniz.

Soğuk su iç.

Sabah uyandığınızda kesinlikle buz paketleri ile yüzünüzde ve göz çevrenizde oluşan şişliği azaltmaya çalıştınız. Su tüketiminiz için de bu kullanışlı çözümü sağlayabilirsiniz. Yanaklarda oluşan fazla şişlikleri soğuk su içerek giderebilirsiniz.

Sakız.

Sakız, çene kemiklerini güçlendirerek yüzde daha görünür bir çerçeve oluşturur. Yerel sakinler gürültüden rahatsız olabileceğinden, evdeyken sakız çiğnemeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda yiyecekleri uzun süre çiğnemeye çalışın. Bunun etkili bir kilo verme yöntemi olduğunu ve ayrıca sindirimi kolaylaştırdığını hatırlatırız!

Yüzünüz için yoga yapın.

Yüz yogası, yüz kaslarınızı güçlendirmenin ve yanaklarınızdaki yağı eritmenin en etkili yollarından biridir. Bundan hala emin değilseniz, araştırmaya dayalı “Yüz Yogası Gerçekten Çalışıyor mu?” Başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yüz silindiri kullanın.

Son yıllarda yeşim taşı ve kuvars gibi doğal taşların cilt bakımına dahil olmaya başladığını fark etmiş olabilirsiniz. Daha sıkı, daha bakımlı ve ışıltılı bir cildi koruyan bu ürünler, yüzdeki ve özellikle yanaklardaki yağlarda da etkilidir. Yüz silindirini soğuması için birkaç saat buzdolabına koyun, ardından aşağıdan yukarıya doğru uygulayarak yüzünüze masaj yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir