Şok Ayran Diyeti

ayran diyeti

Ayran diyeti şok diyetler içerisinde yer alır ve 75 kg üzerinde kiloya sahip kişiler için önerilmektedir. Ayrıca en fazla bir ayda iki gün uygulanması tavsiye edilir. Nasıl ayran diyeti yapılır diye merak edenlere iki günlük ayran detoksu diyet listesini sizlerle paylaşıyoruz. Yağdan kilo verebilmeniz, ayran diyetlerindeki en önemli özelliklerdendir. Sizi hem fazla yağlarınızdan kurtaracak ve tok kalmanızı sağlayacak işte o diyet:ayran diyeti

Ayran diyetinin listesi:

–       Az yağlı 2 litre yoğurttan elde edilmiş ayranın içine;

–       8 adet haşlanmış kuru buğday

–       2 adet orta boy salatalık

–       4 çorba kaşığı haşlanmış nohut

Ve bir miktar da nane ilave edilecek. Tuz ve yağ ilavesi olmayacaktır.

Not: Yukarıda sunduğumuz kür bir günlüktür. Aynı kür ikinci gün taze olarak hazırlanmalıdır.

Bir dilim sabah kahvaltısında kepek ekmeği ile az yağlı peynir tüketilir. Domates ve salatalık da bununla birlikte yenebilir. Ayrıca sabah kahvaltısına bir adet haşlanmış yumurta da dahil edilebilir.

Sabah kahvaltısından akşam 8’e

Sabah kahvaltısından akşam 20:00’e kadar yukarıda tarifini verdiğimiz soğuk ayran çorbası küçük kaselerle 2 saat aralıklarla tüketilir. Ara içeceklerde ayran diyetlerinde kahve tüketilmemelidir. Bolca bunun yanı sıra su tüketilmesi gerekir.

Ayran diyetini uygulayanlar ve yorumları

Zayıflamak için yağsız yoğurt tüketmek ve bu teknikle, yağsız yoğurt tüketen insanların genel vücudundaki yağların %61’inin azaldığı, göbek bölgesinde yer alan yağların da %81 oranında azaldığı saptanmıştır.

Süt içeren besinlerde fazla kilo sorunu olan kişilerde kısıtlama getiren uzmanlar, bu kategori içerisine yağsız yoğurt tüketimini sokmamaktadır.

12 hafta ABD’nin Tennessee Üniversitesi’nde devam eden araştırmalar neticesinde, 34 denek arasında kilo problemi bulunan ve yağsız yoğurt tüketen deneklerin daha fazla kilo verdikleri gözlemlenmiştir. Düşük kalsiyum diyeti yapan deneklere göre %22 daha fazla kilo veren deneklerin yağsız yoğurt tüketimi aradaki farkı oluşturan ölçülerden biri olduğu görülmüştür.

Kasların kilo vermede kalori yakılmasında çok önemli rolü olduğuna değinen uzmanlar, bilinçsizce diyet yapanların uyguladıkları diyetlerle kas kayıplarının da olduğuna dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir