Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar ve Elektrikli Süpürge Alacaklara Tavsiyeler

elektrikli süpürge, elektrikli süpürge özellikleri, elektrikli süpürgelerin avantajları

Şimdi gelelim işin en önemli noktasına. Tüm bu yazılardan sonra tüketici nelere dikkat edecek. Bunları da alt başlıklar halinde aktaralım.

İhtiyaçlarımızı ve Önceliklerimizi Belirlemeliyiz

Bir süpürge almadan önce, öncelikli amaçlarımızın neler olduğunu ve acil ihtiyaçlarımızı belirlememiz gerekmektedir. Bu ihtiyaçların neler olabileceği ve bu ihtiyaçlara göre nasıl davranılabileceği ile ilgili durumları tek tek değerlendirelim.elektrikli süpürge, elektrikli süpürge özellikleri, elektrikli süpürgelerin avantajları

  • Astım – Alerji Problemi Olanlar: Böyle bir problem var ise filtreli toz torbalı süpürge ve ya çok kaliteli bir siklonik süpürge alınması idealdir. Çok kaliteli su sistemli süpürge de alınabilir. Fakat hangisi olursa olsun astım ve alerjisi olan insanlar süpürgede en çok filtre olayına dikkat etmelidir. Süpürgenin uluslararası alerji sertifikasına da bakmak önemlidir.
  • Evde Derinlemesine Temizlik İsteyenler: Emiş gücü yüksek bir süpürge tercih etmelidirler. Bunun yanında gerçek bir temizlik yapabilmek için yine filtrelemeli ve ya çok kaliteli güçlü bir siklon süpürge alınmalıdır. Gerçek bir temizlik için kaliteli turbo başlık (halı dövücü) olması gerekenler arasındadır.
  • Süpürge İşleminde Çok Yorulmadan Zahmetsizce Yapmak İsteyenler:Bu durumda su sistemli süpürge almak doğru olmayacaktır. Hazne boşaltma da zahmet sayılıyorsa geriye sadece kaliteli bir toz torbalı süpürge almak kalır.  Emiş gücünün zayıf ya da halıya yapışıp kalan, süpürürken eğilmekten dolayı insanın belinin ağrımasına sebep olan süpürgeler de tercih edilmez. Bu gruptaki alıcılar biraz paraya kıyıp işi sadece süpürge olan ve sadece süpürge üreten markalara yönelmelidirler.
  • Bir Kere İyi ve Sonradan Masraf Çıkartmayan Bir Süpürge Almak İsteyenler: Kaliteli bir siklonik süpürge bu durumda en iyi elektrikli süpürge tercihi olacaktır. Biraz paraya kıyıp iyisi alınmalıdır. Çok sağlam olan ve torba, filtre masrafı bulunmayan bu süpürgeler 10 yılda 600 ile1000 tl arasında ek masraftan müşteriyi kurtaracaktır.
  • Bütçesi Kısıtlı Olanlar: 250 – 500 tl arasında su filtreli süpürge almaya yönelebilirler. Karcher SC 1 ve ya SC 2 tercih edilip alınabilir. Bütçe kısıtlı olsa da klasik filtresiz süpürgeler tercih edilmemelidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir