Cilt Bakım Önerileri

cilt bakımı

Cilt bakımı en önem verilmesi gereken noktadır. Cildine bakan bir insanın yüzü daha genç kalır ve güzelliğini kaybetmez. Cilt bakımı için bilmediğiniz ürünleri çok fazla kullanmamalısınız. Bayanlar için ev ortamında tamamı ile bitkisel yollardan yüz bakım önerileri bulunmaktadır. Kırışıklıklar için, akneler için ve gözeneklerin açılması için çok kolay bakım yolları vardır. Bu önerileri düzenli bir şekilde uyguladığınızda cildiniz eskisinden daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.cilt bakımı

Yumurta akı tedavisi ise uzmanların en çok önerdiği tedaviler arasında yer almaktadır. Bu tedavi için yumurta akını içerisine bir iki damla limon ve bir iki damla zeytinyağı koymanız yeterli olacaktır. Bu tedavi ile cildinizin sıkılaştığını ve renginin açıldığını fark edeceksiniz. Piling yapmak da çok kolay. Türk kahvesi ile hem ucuz hem de kolay piling yapabilirsiniz. Bir kaşık türk kahvesine bir çay kaşığı su katıp karıştırın ve yüzünüze sürün. Yüzünüzün yumuşadığını ve lekelerin azaldığını göreceksiniz. Unutmayın ki çirkin kadın yoktur, kendisine bakmayan kadın vardır. Bunun için cildinize çok iyi bakın ve genç kalın. Güzelliğinizin sırrı sizin elinizdedir.

Her kadın bakımlı görünmek ister ve bunu ilk önce cildinden başlar. Cilt bakımı yapabilmek için önce cildinizi tanımanız gerekir. Cilt tipleri kuru, yağlı, karma ve hassas olmak dört gruba ayrılır.  Kuru ciltler genellikle bakımı biraz daha zor hassas ciltlerdir. Kuru ciltlerde nemlendirme ye önem verilmezse bu cilt tipinde yaşlanma daha çabuk olacaktır.

Kuru ciltteki yaşlanmanın önüne geçmek için özellikle anti- aging kremleri tercih etmelisiniz. Bu kemler hem cildinizdeki kırışıklıklara engel olur hem de cildinizi nemlendirerek cildinizi yaşlanmaya karşı korur.

Kuru ciltlerde cilt temizliği için kullanılacak ürün mutlaka su ve yağ bazlı ürünler olmalıdır. Kuru ciltler kesinlikle cildini sabunla yıkamamalıdır,çünkü sabun cilt kuruluğunu daha da arttıracaktır.

Cilt bakımında peelingin yeri büyüktür. Ama eğer kuru bir cilt tipiniz varsa peeling yapmak sizin cildinizin daha da kurumasına neden olacağı için uygun bir ürün değildir.

Eğer cildiniz kuru ise ve lekelenmeler var ise sülfür bazlı maske kullanmanız cildinizdeki lekelerin önüne geçecektir. Yalnız maske yaptıktan sonra cildinizde sadece 5 dakika tutmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir