Beyaz Dişlere Sahip Olma

justify

Dişler hem sağlığımız hem de güzel bir gülüş için çok önemlidir.  Hepimiz gülümsediğimizde parlayan ve bembeyaz dişlerimiz olsun isteriz.  Bunun içinde bir çok yöntem deneriz.  Doğada bulunan besinler yardımıyla dişlerimizin daha sağlıklı ve parlak görünmesi mümkün. İşte size bunun için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler:diş ağrısı

Kabartma tozunu dişlerinizi fırçalarken kullanırsanız hem diş mineleriniz güçlenir hem de dişlerinizdeki kahve sigaradan dolayı oluşan lekelere iyi gelir. Daha parlak dişler için karbonatı rahatlıkla diş fırçalarken kullanabilirsiniz.  Haftada bir diş fırçalarken kullanmanız yeterli olacaktır. Çünkü fazla kullanmak diş minelerine zarar verecektir.

Çileğin içinde bulunan maleaik asitte dişlerin daha parlak görünmesinde etkilidir. Çileğin bu özelliğinden dolayı diş macunlarının içinde de çilek bulunur. Aynı karbonatta olduğu gibi dişteki lekeler için doğal bir çözümdür.

Elma, havuçta dişlerin doğal yoldan temizlenmesi için tercih edilen yiyeceklerdendir.İçlerinde dişlerin beyazlaması için gereken doğal aşındırıcı lifler bulundurur.  Çay, kahve ve sigara tüketiminden sonra elma ve havucu ısırarak yemek dişlerin daha parlak  görünmesi için uygulanacak yöntemlerden biridir.

Diş Ağrısına Pratik Çözümler

 Diş ağrısı çekilmez ve dayanılmaz bir ağrıdır. Diş ağrısı ansızın ortaya birden çıkabilir. Bu anlarda mutfağımızdaki ürünlerle bu ağrıyı biraz olsun hafifletebiliriz.

Mutfaklarımızda sık kullandığımız zerdaçalın antibakteriyel ve antiseptik özelliği sayesinde diş ağrısından kurtulabiliriz. Ağrıyan dişimizin üstüne su ve zerdeçal tozunu karıştırıp  sürersek ağrının bir süre sonra hafiflediğini fark ederiz.

Karanfil yağını mutfağımızın bir köşesinde saklarsak ansızın çıkan diş ağrılarımızın azalması için ağrıyan dişimizin üstüne sürebiliriz.Bazı diş macunlarının içinde de karanfil yağı bulunmaktadır.

Mutfaklarımızın baş tacı olan sarımsakta iyi bir antibiyotik kaynağı olduğu için dişteki bakterilerle savaşarak diş ağrısının azalmasını sağlar.

Yine mutfaklarımızda sıkça kullandığımız ve yemeklerimize tat veren bir baharat olan karabiberde diş ağrısı için bir çözümdür. Karanfil yağı veya su ile karıştırarak ağrıyan diş üzerine sürülebilir.

Diş ağrısına başka bir çözümde ağızda soğan çiğnemektir. Soğanında mikrop öldürücü ve ağrı kesici bir özelliği vardır.

Diş ağrısına en pratik çözüm yolu da tuzlu sudur. Tuzlu su dişteki bakterileri temizlerken diş ağrısını da gidermektedir. 1 bardak suya 3 yemek kaşığı tuz  döküp karıştırdıktan sonra gargara yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir