CİLDİNİZİN YAZ SONRASI DERMATOLOJİK BAKIMI

CİLDİNİZİN YAZ SONRASI DERMATOLOJİK BAKIMI

Sonbaharın ilk ayı, Eylül, dünya nüfusu kadar saydığımız her insana farklı anlamlar katar.

Eylül, bir Türk ailesinin yeni doğan bebeklerine koydukları isim de olabilir iken, kimine göre de yeni bir hayatın başlangıcı, okulların açılması, balayı v.s. dir.

Bir cildiye hekimi olarak, Eylül benim için, dermatolojik cilt onarım mevsiminin başlangıç tarihi anlamını taşıyor.

Yazın güneşte, kışın solaryumda tutkuyla bronzlaşmak, olmazsa olmaz şart, erken yıpranan, erken hasarlanan ve dolayısıyla yaşlanan bir cilt ile kanser riski oluşur.

Güneşin, insana yaşama sevinci ve mutluluk verdiği muhakkaktır ! Güneşin bu çekiciliği nedeniyle, her tatil sezonunda, binlerce turist, nerede güneş varsa, dünyanın o bölgesine akın eder. Biliyorsunuz, ultraviyole ışınlarının %80’i bulutlardan geçerek cilde ulaşır. Cilt renginiz ne kadar açıksa, derinin renk maddesi açısından da o kadar fakir demektir. Yani, cildinizin güneşe karşı o kadar yalnız ve savunmasızdır anlamına gelir.

Kısa vadede güneş ışınları ciltte ; kızarıklık, şişlik, soyulma, bronzlaşma, damar genişlemesi gibi ilk hasarlarını ortaya koyar.

Güneş ışınları, kalıcı hasar olarak da;

1- Cildin kabalaşma, sertleşme, matlaşması,

2- Cildin lekelenmesi,

3- Cildin elastik liflerinin hasara uğraması ile derin çizgilerde artış,

4- Kılcal damar genişlemesi,

5- Siyah noktalar,

6- Deri kanseri.

Cildinizin yaz sonrası, dermatolojik onarımı, işte bu hasarların azaltılması, giderilmesi amacına yönelir. Her dönem farklılaşan, cildin yenileme, onarma yöntemleri kısaca ;

1- Cildin hasarının analizi,
2- Cilde uygun dermatolojik ürünün reçetelenmesi,

3- Kimyasal, bitkisel (Bkz.Estetik dermatoloji linki-Cilt bakımları konusu ), mekanik peelinglerden bir yada bir kaçının uygulanması,

4- OKSİJEN tedavisi ile cilt onarımı ( Bkz. Estetik Dermatoloji linki-Cilt bakımları konusu ),

5- Dolgu maddeleri ile cilt onarımı ( Bkz. Estetik Dermatoloji linki-Dolgu maddeleri konusu)

6- BOTOX ile ANTI-AGING ( Bkz. Estetik Dermatoloji linki-Botoks konusu ),

7- LASER ile cilt onarımı ( Bkz.Estetik Dermatoloji linki-Laser tedavileri ).

Işık yaşlanması, ultraviyole yaşlanması (PHOTO-AGING ), bronzluk tutkusu devam ettiği sürece kaçınılmazdır. Güneşin kalıcı hasarlarını onarmak için yukarıda maddelediklerimiz cildimiz için yüz güldürücü olabilecektir. Sağlıklı ışıl ışıl ciltler dileklerimizle…

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgiler

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgiler

Sizlere bir önceki yazılarımızda estetik karın germe ameliyatı hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Daha sonra ise karın germe ameliyatını olabilmek için gerekli kriterlerden bahsetmiştik. Son olarak ise estetik karın germe ameliyatı öncesinde ve karın germe ameliyatı sonrasında yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde anlatmıştık.

Şimdi ise yani bu yazımızda estetik karın germe ameliyatının fiyatlarından konuşacağız.

Aslında karın germe ameliyatının sabit bir fiyatı yoktur. Kesinlikle ve kesinlikle gerekli müdehaleyi yani ameliyatı yapacak doktorunuz sizi görmeden, ön muayene yapmadan, vücut ölçülerinizi almadan hiç bir şekilde size herhangi bir fiyat vermez. Eğer bu şekilde size herhangi bir yerden fiyat veriliyorsa kesinlikle tavsiye etmeyiz öyle yerleri.

Çünkü estetik karın germe ameliyatının fiyatları kişiden kişiye değişebilir. Yani biraz daha açacak olursak bunu kişinin karnının beden ölçülerinden, kilosundan ve karın bölgesinde bulunan derideki sarkma oranından vs. gibi etmenlerden bu fiyatların değeri değişebilmektedir.

Hatta bazı kişilerin vücut ölçülerine ve karın bölgesindeki yağlara ve aynı şekilde karın bölgesindeki deri sarkmasına göre genel estetik karın germe ameliyatı olmasına gerek kalmayabilir bile. Eğer bu saydığımız faktörlerin oranı bir kişi de az ise mini estetik karın germe ameliyatı yapılabilir.

Nedir bu mini estetik karın germe ameliyatı diye soracak olursanız hemen açıklayalım.

Mini karın germe ameliyatı, sadece göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesidir.

Bu sebeple mini karın germe ameliyatı olacak kişilerin ameliyat fiyatları daha ucuz olabilmektedir.

İMPLANT NASIL UYGULANIR, YARARLARI NELERDİR?

İMPLANT NASIL UYGULANIR, YARARLARI NELERDİR?
İmplant uygulaması, son zamanlarda doktorlar tarafından en çok seçenek edilen diş uygulamasıdır. Bu uygulama ile yapılan diş rehabilitasyonunda, konuşma ve çiğneme işlevleri daha kolay kullanılacaktır. Bu uygulama için en ehemmiyetli konu, işini iyi bilen bir hekimin doğru malzemeler kullanarak işlemi gerçekleştirmesidir.

İmplant uygulamasının emeli, kaybedilen dişin yerine yapay bir diş hazırlamak ve bu dişi çene kemiğine vidalamaktır. Bu işlemin uygulanması için çene kemiğinin istenilen genişlikte olması gerekmektedir.

İmplant yapılacak hastanın çene kemiğinin yeterince geniş ve uzun olması gerekir. Bu isteklere uygun olmayan ancak yeniden de uygulanan implantın vidası giderek çıkar. Vidanın gevşemesi, hastada dayanılması zor acılara kapı aralayabilir.

ZİRKONYUM NASIL UYGULANIR, YARARLARI NELERDİR?
Zirkonyum uygulamasında, öncelik olarak dişin dış görünümüne dikkat edilir. Görselliğin ön tasarıda tutulduğu uygulamada, implantta olduğu gibi dişin işlevleri ile ilgili çok fazla ayrıntıya inilmemektedir.Bu yolu daha çok görselliğe ehemmiyet verenler tercih eder.

Zirkonyum uygulaması kullanılan malzeme sayesinde hem azı hem de ön dişlere kolaylıkla kullanılabilir. İmplantta ise böyle bir talih yoktur. Uygulama yalnızca arka dişlere gerçekleştirilir.

Uygulamalardan hangisine karar vereceğinizi bilemiyorsanız, kısaca şunu söyleyebiliriz; İmplant diş uygulaması hazırlanan yapay diş çene kemiğine vidalandığı için daha gerçekçi durur ve daha işlevlidir. Zirkonyum diş uygulaması ise fonksiyonellikten öte görünüm olarak daha gerçekçi durmaktadır.

Meme Estetiği

Meme Estetiği

Meme estetiği operasyonları göğüsleri sarkmış ve göğüslerde gevşeme görülen kişilerde uygulanan cerrahi estetik bir uygulamadır. Genellikle hamilelik sonrasında yada aşırı kilo alıp vermeler sonucunda boşalmış olan göğüslerde meydana gelen sarkmaların giderilmesi için kullanılan işlemlerdir.

Göğüs bölgesinde sorunları olan bayanların kendilerine olan güven yetersizliği sosyal çevrelerinede yansıyor. Cinsel anlamda bir olgu olan göğüslerin kötü görünümleri cinsel isteksizliği bununla beraberde kişilerin evliliklerinde kötüye doğru bir ilerleme oluşmasına neden oluyor..

Tüm bu olumsuz koşullardan kurtulmanın yolu ise estetik cerrahi ameliyatlar.. Meme estetiğinde eğer küçük göğüslere sahipseniz göğüs büyütme silikon ameliyatları, büyük ve sarkık göğüslere sahipseniz meme küçültme ameliyatları, sarkık ve gevşemiş olan göğüsleere sahipseniz meme dikleştirme operasyonları uygulanarak kişiye estetik bir görünüm kazandırılır. bahsedilen göğüs estetiği ameliyatları tek başına uygulandıkları gibi kombine olarakta uygulanarak kişinin ameliyattan en iyi sonuçla çıkması için gayret edilir.

Meme büyütme ameliyatları; Göğüs silikon uygulamaları ile gerçekleştirilirken,
meme küçültme ameliyatları; fazla olan derinin ve fazla olan yağ dokularının bölgeden uzaklaştırılması yöntemi ile yapılabilir.. Bu operasyonlar genel olarak göğüs dikleştirme ameliyatları ile beraberde uygulanmaktadırlar. Bununla beraber..

Göğüs dikleştirme ameliyatları; Kişinin kendi dokularıyla beraber yapılır. Eğer göğüs dokularında fazlalık varsa atılır. Göğüs dikleştirme ameliyatlarına ek olarak göğüs büyütme uygulamalarıda gerekiyorsa dikleştirme silikon işlemleri ile sağlanmaktadır..

Göğüslerde görülen en büyük problemlerden birisi sarkmaların oluşmasıdır. Çeşitli sınıflandırmalar şeklinde göğüslerde sarkmalar görülebilir. Genel olarak göğüs sarkmalarını nitelendirecek olursak meme başının olması gereken konumdan göğüs altı çizgisinin hizasına veya daha aşağısına kadar inmesidir. Göğüs sarkmalarında göğüs halkasının üzerindeki deriden yarım ay şeklinde bir parça çıkarılarak göğüs halkasının biraz daha yukarı olması gereke konuma çekilmesi sağlanır

Bel ve Boyun Fıtığı Egzersizleri

Bel ve Boyun Fıtığı Egzersizleri

Bel ve boyun fıtığı birçok insan da bulunan sık karşılaşılan bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır.Bunun için doktor kontrollerinden mutlaka geçmemiz tedavisi hakkın da geniş ve ayrıntılı bilgiler edinmemiz gerekir.Çünkü bel ve boyun fıtığı tedavi edilmediği müddetçe ciddi hastalıklara neden olmaktadır.Bu hastalıkların başın da bel kayması boyun kireçlenmesi ve hatta felç bile bulunmaktadır.
Bu yüzden oldukça dikkatli olmalıyız.Bel ve boyun fıtığı hastalara oldukça ağrı ve acı veren kötü bir hastalıktır.Birçok insan tarafından yaşanılan bu durumu bazen dayanılmaz hale gelebilmektedir.Bel ve boyun fıtığına karşı bazı egzersiz hareketleri düşünülmüştür.Bu egzersiz hareketleri sayesin de çok kolay bir şekil de bu kötü hastalıkları önleyebiliriz.Ayrıca bel ve boyun fıtığı hastalığı olan hastalar verilen bu egzersizlere uydukları zaman görecekler ki ağrısız ve acısız bir şekil de bu durumdan kurtulabilecekler.Ağrı ve acıları giderek azalacak ve zaman içerisin de tamamen ortadan kalkacaktır.
Bel ve boyun fıtığı bulunan hastaların bazı durumlar da kendilerine özellik ile dikkat etmeleri gerekmektedir.Bu durum da öncelik olarak ağır eşya kaldırmamaya özen gösterilmelidir.Çünkü ağır kaldırılması bel ve boyun omurlarının kireçlenme sebebi ile çok daha kolay bir şekil de hareket etmesini sağlayacaktır.Bunların dışın da bel ve boyun fıtığı bulunan hastalar ani hareketlerden kaçınmalıdır.Çünkü ani hareketler hastaların bel ve boyun omurlarının yer değiştirmesine ve bu durum da tamiri mümkün olmayan hasarlara sebep olmaktadır.Ortopedik yatak tercih edilmelidir.
bu saye de çok daha rahat pozisyonlar da uyuyabilirsiniz.Kireçlenme ve fıtık oranı azalabilir.En önemlisi de bel ve boyun fıtıkları için doktorların önerdikleri belli başlı bazı egzersizleri yapmak gerekir.Bu egzersizler bel ve boyun fıtığı hastalarının tedavi süresin de iyileşme hızını bir kat daha artıracaktır.Bu egzersizler hakkın da kısa bir bilgi verecek olur isek şu şekil de bir açıklama getirebiliriz.
Yere sır üstü dizler bükük şekil de uzanın ve yoruluncaya kadar bu şekil de kalmayı deneyin.Bu esna da karın kaslarınızı çalıştırmak adına kendinizi sıkın ve yere doğru bastırarak ağırlığınız kadar bir basınç uygulayın.Gevşeyin ve kendinizi çok fazla zorlamadan bu hareketleri tekrarlamaya devam edin.

Basur Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler

Birçok insanın uykularını kaçıran basur hastalığı, her geçen gün daha fazla insanın ortak sorunu haline gelmektedir. Tıp dili ile hemoroid denen basur hastalığı, birçok farklı neden oluşmaktadır. Ancak temel olarak basur oluşumuna insanın kendisinin neden olduğu söylenebilir. Basura şifalı bitkiler aracılığı ile çözüm aramak, son yıllarda oldukça yaygın bir çaba haline gelmiştir. Basur için şifalı bitki ve baharatlar vardır ancak yine de kişinin hastalığın tekrarlamaması için yaşantısına dikkat etmesi gerekir.
Basura şifalı bitkiler ile araştırma yapmadan önce kişinin, basur hastalığının ne olduğunu ve bu hastalığa yakalanmasına neden olan hataları anlaması gerekir. Basur hastalığı kalın bağırsaklarda görülen ve insan hayatını son derece olumsuz bir yönde etkileyebilen çok ciddi bir rahatsızlıktır. Kalın bağırsağın Rektum adı verilen çıkış bölümünde yer alan damarların, dışkı atımı esnasında hasar görmesi nedeni ile genişlemesine hemoroid denmektedir.

Kalın bağırsağın iç kısımlarında oluşabildiği gibi anüs çevresinde de görülen basur memeleri, tedavi edilmediği süre boyunca kişinin yaşamını bir çile haline dönüştürecektir. Cerrahi yöntemler bulunmasına rağmen basur için şifalı bitki kullanımı daha yaygın olarak tercih edilmektedir. Basura şifalı bitkiler ile müdahale etmek hem daha kolay hem de kişinin mahremiyetini koruyan bir yöntemdir. Kalın bağırsaklarda sert bir şekilde bulunana dışkının atımı esnasında, bu bölgede bulunan damar tabakası zedelenmektedir.
Zedelenen bu damarlar şişerek basur memesi denen hale gelmek ve ilerleyen aşamalarda basur için şifalı bitki karışımları kullanılsa dahi anüsün dışarısına kadar çıkabilmektedir. Basura şifalı bitkiler ile müdahale ederek, birkaç hafta içerisinde oluşan memelerin küçülmesi sağlanabilmektedir. Basur için şifalı bitki ve baharatların kullanımı son yıllarda birçok bilim adamı tarafından araştırılmaktadır. Basura şifalı bitkiler sayesinde çözüm bulmanın mümkün olduğu yapılan birçok araştırma ile kanıtlandığından, basur için şifalı bitki ve baharatlara olan ilgi de hızla artmıştır.
Basura şifalı bitkiler ile çare bulmak mümkündür ancak tedavi sürecinin ardından kişinin düzenli su içmesi ve yediklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Basur için şifalı bitki karışımları her ne kadar rahatsızlığa iyi gelse de, kişinin hayatına dikkat etmesi muazzam derecede önemlidir.

İş Yerlerinin İlaçlaması

İş yeri ilaçlama, haşerelere karşı en sık yapılan uygulamalar arasında yer aldığı gibi; iş yerinin hizmet verdiği sektöre ve bulunduğu bölgeye göre alanda görülen haşere türü farklılık gösterebilmektedir. Ofis gibi iş yerleri içerisinde genellikle hamam böceği, karınca ve fare gibi zararlı canlılar görüldüğü gibi; mobilya üretimi yapan iş yerlerinde ağaç kurdu ve fare türleri sıklıkla görülmektedir. Bunun yanı sıra; ağaçlık alanlara yakın yerlerde konumlanmış iş yerlerinde; haşere ve kemirgen türleri daha sık görülmektedir. İş yerleri için maddi zarara neden olan zararlı canlılar aynı şekilde, çalışanların sağlığını da olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle bit, pire ve tahtakurusu gibi parazit olarak yaşayan ve insanları konak canlı olarak kullanan haşerelerin iş yerlerine yayılması, sağlık sorunlarına neden olduğu gibi hızlı bir şekilde yayıldığı için salgın hastalıklara da neden olabilmektedir.

İş yeri ilaçlaması giderlerde yaşayan ve bakterilerin yayılmasına yol açarak sağlık sorunlarına ortam hazırlayan haşerelere karşı yapılabildiği gibi; zehirli haşereler arasında bulunan akrep, yılan ve çıyan gibi canlılara karşı da yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra; özellikle bodrum ya da giriş katında bulunan iş yerleri için büyük sorun yaratan kemirgenlere karşı da sıklıkla uygulama yapılmaktadır. Sıvı ilaçlar ya da takviye haşere ve fare ilaçları kullanılarak yapılabilen iş yeri ilaçlama için; profesyonel firmalar tarafından destek almak ve kalitesiz uygulama yapan amatör şirketleri kesinlikle tercih etmemek gereklidir. Etkisiz ilaçlar ile gerçekleştirilen uygulamalar, insan ve çevre sağlığı açısından ciddi tesirlere yol açabileceği gibi; zararlı canlıların da dirençleri üzerine ters etki yaparak, güçlenmelerine neden olabilecektir.

Buharlama ya da püskürtme metotları yoluyla gerçekleştirilebilen iş yeri ilaçlaması için haşere türü ve zararlı canlılara karşı kullanılacak ilacın kalitesi baz alınarak uygulama yapılmalıdır. İlaçlama alanında profesyonel olmayan firmalar tarafından yapıldığında etkili sonuç vermeyecek olan uygulamalar, insan sağlığını da olumsuz etkileyebileceğinden, bu kıstasa dikkat etmek gereklidir. İş yerlerinin temiz ve yaşanabilir alanlar olması için gerektiği gibi üretilen ya da satılan maddelerin de zarar görmemesi için düzenli olarak böcek ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir.

Eski Mobilyalar ile Bulaşan Canavar

Kan emerek beslenen haşere grupları arasında yer alan ve virüs taşıyıcılığı yaparak, sağlık sorunlarına; insan ya da hayvanları ısırdığı esnada salgıladığı sıvı nedeniyle alerji ve enfeksiyonlara yol açabilen tahtakurusu, sıcak ve nemli olan her alanda yaşayabilme özelliğine sahiptir. 0,5 cm büyüklüğünde olan bu haşereler, hızlı bir şekilde çoğaldığı gibi; kan emme miktarı doğrultusunda yumurta bırakmaktadır. Bir yıldan uzun süre aç kalabilme, sıcaklığa karşı dayanıklı olma gibi özelliklere sahip olan tahtakurusu ilaçlama yapılmadığı müddetçe çoğalmaya devam edeceğinden, bu haşereler ile bireysel şekilde mücadele etmek mümkün olmayacaktır. Kaliteli sıvı ilaçlar kullanılarak yapılması gereken tahta kurusu ilaçlama için, Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve ilaçlama metotları konusunda bilgili firmalardan hizmet almak gereklidir.

Yatak ve yorgan aralarına gizlenerek yuva yapan ve kuytu alanlarda hızlı bir şekilde çoğalan tahtakurusu ile mücadele için profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. Sıvı ilaçlar kullanılarak buharlama tekniği ile yapılan ilaçlama, bu haşerelere karşı etkili sonuçlar sağlayabileceği gibi; kalitesiz ilaçlar ya da basit yöntemler ile yapılan uygulamalar, sağlıksal sorunların oluşmasına yol açabilmektedir. Tahtakurusundan kurtulmak için detaylı bir uygulama yapılması ve bu haşerenin görülebileceği tüm alanlarda ayrıntılı şekilde uygulama gerçekleştirilmesi şarttır. Basit yöntemler kullanarak gerçekleştirilen uygulamalar ile lokal işlemler, bu haşerelerin yok olmasını sağlayamayacaktır. Ayda ortalama 60-70 larva bırakan tahtakurusu, kan emdiği sürece üremeye devam eder. Hayvanlarda yuva yapabilen ve insanlara da genellikle hayvanlar yoluyla bulaşan bu canlıları yok edebilmek için kullanılan ilaçların kalitesine ve sağlık bakanlığından onaylı olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Alerjik reaksiyonlara yol açan ve taşıdığı virüsler ile sağlık problemlerine neden olan parazitler, insan sağlığını doğrudan doğruya tehdit etmektedir.

Karanlıkta daha aktif olan ve gizli noktalara yuvalanarak, kan emen tahtakurusu sürekli olarak kaşıntıya yol açarak, rahatsızlık verir. İnsanların sık kullandığı yünlü ya da pamuklu eşyalar başta olmak üzere her yerde gezinebilen bu canlılara karşı mücadele edebilmek için amatör yöntemlerden kaçınmak gereklidir. Zira detaylı ve profesyonel şekilde ilaçlama yapılmadan bu haşereleri yok etmek mümkün olmayacaktır. Koltuk, yatak, kıyafet araları, halıların dikiş araları gibi alanlara saklanarak, hızlı bir biçimde çoğalan tahtakurusu ilaçlaması için sağlık bakanlığından onaylı olan ve profesyonel şekilde hizmet veren firmaları tercih etmek gereklidir.

Cilt Bakımı İçin Maske Tarifleri

Cilt bakımınızı doğal ürünler kullanarak gerçekleştirmek istiyorsanız evde kendiniz hazırlayacağınız salatalık kremini ilk tercihleriniz arasında bulundurmalısınız. Oldukça pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz salatalık kremi sayesinde cilt bakımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilir ve göz alıcı bir cilde sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz.maske tarifi, cilt maskesi tarifi, cilt bakım maskesi tarifi

Gereken Malzemeler:

-1 adet salatalık

-60 gram badem yağı (tatlı)

-15 gram beyaz balmumu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Cilt bakımı rutininize ekleyebileceğiniz ve canlandırıcı krem olarak kullanabileceğiniz salatalık kreminin yapımına cam bir kavanoz içine balmumunu koyarak ve kavanozu kaynar suya oturtarak başlayabilirsiniz. Balmumu eridikten sonra içerisine badem yağını ve ince ince doğradığınız salatalığı ekleyin. Yaldızlı bir kağıt yardımıyla kavanozun ağzını kapatarak karışımı 1 saat kadar kaynatmalısınız. Kaynadıktan sonra iyice karıştırmanız ve sonrasında süzmeniz salatalık kreminizin hazır olması için yeterli olacaktır.

Cilt bakımı yapmanın vazgeçilmez faktörlerinden biri de yüz maskeleri uygulamaktır. Eğer cildinizdeki lekelerin ortadan kalkmasını ve gözeneklerin sıkışmasını istiyorsanız beyaz kil maskesi sizin için en uygun cilt maskesi olacaktır. Sizlerle paylaşacağımız iki tarifi de rahatlıkla hazırlayarak kullanmanız mümkün.

Beyaz Kil Maskesi Tarifi

Malzemeler:

3 yemek kaşığı beyaz kil

3 damla zeytinyağı

2 damla kayısı yağı

Ilık su

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Çukur bir kabın içerisine beyaz kili koyduktan sonra içine önce kayısı yağını sonra da zeytinyağını ekleyin. Az bir miktar ılık suyu da ekledikten sonra karışımı krem kıvamı alana dek karıştırın. Hazırladığınız kil maskesini yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 10 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi su ile durulayarak temizleyebilirsiniz.

Beyaz Kil Maskesi

Malzemeler:

1 çay kaşığı beyaz kil

1 yemek kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı kabartma tozu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Derin bir kasenin içine beyaz kili, yoğurdu ve kabartma tozunu koyup iyice karıştırın. Hazırladığınız yüz maskesini cildinize sürün ve kuruyana dek bekleyip kuruduktan sonra suyla temizleyebilirsiniz. Yüzünüzde yanma hissederseniz maskeyi hemen suyla durulayarak temizleyin.

Android Oyun Forumu İçeriği Neleri Kapsayacak?

Şüphesizki ios yada Android işletim sistemi’ne sahip bir telefona sahibiz. Bu telefonlar hayatımıza girmeye başladığından beri, vazgeçilmezlerimiz arasında oldu. Haberi ondan okuyoruz, Film ondan izliyoruz, Telefonlarımız ile oyunlar oynayarak hoşça vakit geçiriyoruz, sosyal ağ uygulamaları sayesinde, sevdiklerimiz ile  aramızdaki mesafeleri kaldırıp, iletişimi rahatlıkla sağlayabiliyoruz.android oyun formu, android oyun forumu nedir, android oyun formu neleri kapsayacakBazende farkında olmadan aramıza yeni Fenomen dediğimiz garip ve meşhur olan insanlarda hayatımızın içerisine girmekte. Yani bu sistem biz istemesekte, anlamadan ve dinlemeden kendiside hayatımızın bir köşesine ulaşabiliyor. Bende bu forumu açarken, tamamen kişilere odaklı bir hizmet olamasından çok, kişilerin birbirinden faydalanabileceği bir sistem hayal ediyorum. Yani Kullanıcı ve Yapımcıların bir araya gelip, eleştiriler ile birlikte verilen hizmetin daha kaliteli bir hale gelmesini kolaylaştırmak için bir çözüm olabilir diye düşünüyorum. Gerçi yolun başındayız, bu sonraki hayallerimiz içerisinde.

Ayrıca  Android oyun Blogum MobilOyunlar.org içinde paylaştığım Android Oyun rehberleri çokça zamanımı almakta. Oyunu ara, güzelmi değilmi test et ve rehberleri oluştur, cidden çok uzun sürüyor. Sizlerinde Desteği ile birlikte daha fazla oyun ve rehber oluşturma imkanını bu sayede yakalamayı hedefliyorum. Amacımız daha çok oyun severe ulaşıp YARDIM ETMEK’ten başka birşey olamaz.

Forum içeriğinde sadece Telefon üzerinden oyunlar olmayacak. Tarayıcı tabanlı oyunlar, Client istemcili online oyunlar yada Sosyal ağ platformları içerisindeki oyunlar ile ilgili bölümlerede yer vermeye çalışıyorum. Private serverler ve tanıtımları kesinlikle olacak. Özellikle Ko, metin2, Sro ve Agario Tanıtımları konusularınada özen göstermeye çalışıcağım.

Kafamdan geçenler bunlar ve sizlerin kesinlikle desteğinize ihtiyacım var. Forum da ya da blog içerisinde bana destek olursanız çok sevineceğim. İnşallah hayalim gerçek olur ve bilişim konusunda birşeyler yapamıyorsak bile, Ülkemiz içerisinde birşeyler yapabilenlere hiç olmazsa destek olma mutluluğunu yakalamış. Şimdiden herkese teşekkürü bir borç biliyorum.